Email : info@drcubala.com

Aktualności

Najbliższe terminy wysyłki badań moczu, kału, włosów i śliny:
– 18 grudnia
(próbki należy dostarczyć 17 grudnia
w godz. 13-19 lub 18 grudnia w godz. 9-15)
8 stycznia
(próbki należy dostarczyć 7 stycznia
w godz. 13-19 lub 8 stycznia w godz. 9-15)
22 stycznia
(próbki należy dostarczyć 21 stycznia
w godz. 13-19 lub 22 stycznia w godz. 9-15)


Surowicę do badań
 można dostarczać
w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach otwarcia gabinetu. Dotyczy to m.in. panelu zoonoz, pakietu wirusów, Campylobacter, Bartonella, Mycoplasma, Chlamydia, HSV, RSV, EBV.

Godziny otwarcia

   Szanowni Państwo,informujemy że od 29.04.2019 do 5.05.2019 Instytut Medycyny Integracyjnej będzie zamknięty.

Z okazji nadchodzącej majówki życzymy Państwu wspaniałej pogody, udanego wypoczynku i masę atrakcji w nadchodzących dniach.

Odpoczynku i Słońca! 

Zespół Arcana

Konferencja Food Forum

   13 kwietnia w Poznaniu odbyła się Konferencja żywieniowa Food Forum„Razem dla Zdrowia-rola dietetyka interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym”. Prowadząca- Dr n. med. Angelika Kargulewicz-Na co dzień prowadzi zindywidualizowane poradnictwo żywieniowe, które pozwala realizować pasję i cele zawodowe.W konferencji udział wzięli:

• Dr.N.med Magdalena Cubała-Kucharska
• Dr.N.med Robert Jerema
• Lek.med Paulina Gulbicka
• Mgr.Dominika Gier
• Mgr.Grzegorz Sieńczewski
• Dr.N.med Mirosława Gałęcka
• Dr hab.n.med Lucyna Ostrowska
• Prof.Ewa Stachowska
• Prof.Wojciech Cichy 

   Warto w kilku słowach podsumować wnioski z panelu dyskusyjnego dotyczącego współpracy lekarz-dietetyk. W trakcie obrad szczególny nacisk położono na:
♦ Korzystanie z dobrych praktyk
♦ Wzajemny szacunek i respektowanie granic własnych kompetencji
♦ Nadrzędny priorytet jakim jest dobro Pacjenta
Warto podkreślić, że pozycja dietetyka na rynku usług medycznych jest coraz bardziej doceniana.

Przerwa świąteczna

W dniach 24.12.2018 – 01.01.2019 praktyka będzie zamknięta. Pozdrawiamy, zespół ARCANA

RODO

W związku ze zmianami w prawie dotyczącym przetwarzania danych osobowych, Arcana IMI wprowadza dodatkowe zabezpieczenia mające na celu ochronę Państwa danych i danych Państwa dzieci. Osoby pragnące skorzystać z usług Arcana IMI zostaną poproszone o wypełnienie i podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych (dostępna w zakładce Pliki do pobrania). Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zakładce RODO.

Zmiana cennika konsultacji

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w związku ze zmianami w prawie dotyczącym ochrony danych osobowych i wynikającymi z nich kosztami wdrożenia nowych procedur zabezpieczających dane wrażliwe, ceny konsultacji z dn. 20 maja 2018 r. ulegają zmianom. Nowe ceny znajdują się w zakładce Cennik.

Konferencja dla pacjentów – Autyzm i borelioza – 17 czerwca 2018

Informujemy, iż 17.06.2018 w Warszawie organizujemy konferencję dla pacjentów zainteresowanych tematyką autyzmu i boreliozy.

Zapraszamy także terapeutów i dietetyków.

Będziemy mówić o biomedycznym podłożu autyzmu, o aspekcie zakaźnym w autyzmie, o robaczycach.

Wśród mówców: Dr Cubała, Prof Theoharides, Dr Ozimek, Prof Wielkoszyński, Dr Armin, Pol De Saedler, Barbara De Rijdt, Ewa Wojtowicz

Więcej informacji: http://drcubala.com/konferencja-autyzm-i-borelioza/

 

Wysyłka zestawów pobraniowych

Od 1 maja 2018 zestawy pobraniowe wysyłane są po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 zł za każdy zestaw (np. w przypadku zamawiania zestawów do trzech rożnych badań, koszt kaucji wyniesie 150 zł).
Kwotę kaucji należy odliczyć od całkowitego kosztu badania.
Kaucja nie obowiązuje w przypadku opłacenia badania z góry, jeszcze przed przed wysyłką zestawu.

W celu zamówienia zestawu pobraniowego prosimy o przesłanie w wiadomości mailowej adresu do wysyłki, potwierdzenia płatności (zaliczka lub opłata za badanie) oraz informacji, do których badań chcą Państwo otrzymać zestawy pobraniowe.

W przypadku rezygnacji z wykonania badania, kaucja nie jest zwracana. Niewykorzystane zestawy do badań należy odesłać w stanie niepogorszonym i nie później niż 1 miesiąc od daty jego otrzymania.

Konferencja “Autyzm i borelioza – neurotoksyny, bakterie, autoimmunologia”

Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez Instytut Medycyny Integracyjnej Arcana
pt. „Autyzm i borelioza – neurotoksyny, bakterie, autoimmunologia”,
która odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 w Warszawie.

Szczegóły znajdą Państwo w zakładce “Konferencje”

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Ochrona danych osobowych w Instytucie Arcana

Wszyscy jesteśmy zobowiązani do przestrzegania ustawy o ochronie danych osobowych. W sposób szczególny dotyczy to instytucji i osób, które mają do czynienia z tzw. danymi wrażliwymi, do których zaliczają się m. in. informacje o stanie zdrowia pacjentów.

W naszej placówce zostały wdrożone procedury, które pozwalają na przetwarzanie danych wrażliwych z zachowaniem ustawowo wymaganych zasad bezpieczeństwa. Oprócz zabezpieczeń informatycznych, przestrzegania zasad postępowania z danymi przetwarzanymi w formie papierowej i szkolenia pracowników, prowadzimy działania mające na celu podnoszenie świadomości naszych pacjentów.

Pragniemy Państwa uczulić, aby przesyłanie drogą mailową informacji pozwalających na szybką i łatwą identyfikację, a szczególnie danych wrażliwych dotyczących stanu zdrowia ograniczyć do koniecznego minimum.

Jednocześnie informujemy, że otrzymując dane osobowe i dane wrażliwe dotyczące stanu zdrowia Państwa lub Państwa dzieci drogą mailową przyjmujemy do wiadomości, że świadomie i dobrowolnie wyrażacie Państwo zgodę na ich przetwarzanie przez Instytut Medycyny Integracyjnej Arcana w celu uzyskania porady lekarskiej.

Zmiany dotyczące badań

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2018r. wszystkie wyniki badań wykonywanych za pośrednictwem Instytutu Medycyny Integracyjnej Arcana będą wydawane w języku polskim, a każdy wynik będzie autoryzowany podpisem Diagnosty Laboratoryjnego.

W związku z podnoszeniem standardów jakości usług Gabinetu, od 1 lutego 2018 r. ceny badań ulegną nieznacznemu podwyższeniu. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt mailowy na adres info@drcubala.com.

 

Nowa usługa w ofercie Instytutu

Coraz więcej laboratoriów na całym świecie oferuje pacjentom bardzo zaawansowane technologicznie,  spersonalizowane badania genetyczne z obszaru nutrigenomiki, czyli dziedziny nauki zajmującej się badaniem wpływu składników żywności na regulację ekspresji genów, co może warunkować występowanie stanu zdrowia lub choroby. Niestety samo wykonanie badania i uzyskanie wyniku, bez interpretacji i zaleceń dotyczących diety i właściwej suplementacji jest dla większości pacjentów bezużyteczne, chociaż badania są dość kosztowne.

Instytut Medycyny Integracyjnej pod kierunkiem dr n. med. Magdaleny Cubały-Kucharskiej posiada odpowiednią wiedzę i  przygotowanie (przeszliśmy szkolenie według metodologii dr Amy Yasko), aby móc zaoferować pacjentom nową usługę: interpretację wyniku badania indywidualnego profilu genetycznego wykonanego w dowolnym laboratorium, pod kątem doboru odpowiedniej suplementacji i diety. Od 1 marca pacjenci będą mogli zgłaszać się do nas z wynikami badań i tu uzyskają profesjonalną poradę.

Zapraszamy!

Życzenia świąteczne

Informacja w sprawie szczepień i ruchów antyszczepionkowych

Nie odradzamy szczepień, nie  wystawiamy zwolnień z obowiązkowych szczepień oraz nie bierzemy udziału w ruchach antyszczepionkowych.

Konferencja: “Spektrum autyzmu – nowe kierunki pomocy” 9.12.2017

Zapraszamy na konferencję “Spektrum autyzmu – nowe kierunki pomocy” 9 grudnia 2017 w Bielsko-Białej.

Konferencja ma na celu popularyzowanie zintegrowanego podejścia do pomocy osobom ze spektrum autyzmu. Cztery seminaria poprowadzą wybitne specjalistki w swoich dziedzinach: dr.n.med Magdalena Cubała-Kucharska mgr Bożena Kropka, dr Jolanta Kwasiborska-Dudek oraz mgr Katarzyna Patykiewicz.

Zapraszamy terapeutów, psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkie osoby interesujące się tematyką całościowych zaburzeń rozwoju.

Program konferencji:

8:00 – 9:00 rejestracja uczestników

9:00 – 9:15 wstęp

9:15 – 11:15 „Jelita – drugi mózg człowieka” – mgr Bożena Kropka (wykład + dyskusja)

11:15 – 11:30 przerwa kawowa

11:30 – 13:00 „The Early Start Denver Model (ESDM) – kompleksowa metoda
wczesnej interwencji dla dzieci od 12 miesiąca życia z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” – dr Jolanta Kwasiborska- Dudek (interaktywna telekonferencja)

13:00 – 13:30 przerwa kawowo-kanapkowa

13:30 – 15:30 „Choroby pod maską autyzmu” – dr. n. med. Magdalena Cubała-Kucharska (wykład + dyskusja lub interaktywna telekonferencja)

15:30 – 15:45 przerwa kawowa

15:45 – 17:00 „Cudowny, niezwykły mózg autystyczny” – mgr Katarzyna Patykiewicz (wykład + dyskusja)

Rejestracja uczestników: biuro@ppit.pl, 604 900 258 http://ppit.pl


Rejestracja uczestników:

Krok pierwszy: Proszę pobrać i wypełnić kartę zgłoszenia (ze strony www.ppit.pl), a następnie przesłać ją na adres biuro@ppit.pl

Krok drugi: Proszę wnieść opłatę w wysokości – 260 zł do 15.10.2017, 280 zł do 15.11.2017, 300 zł do 09.12.2017

Dane do przelewu:

Odbiorca: Pracownia Psychoedukacji i Terapii Agnieszka Wróbel, ul. Wzgórze 5, 43-300 Bielsko-Biała

Nr konta: 97 1020 1390 0000 6502 0019 6246

Tytułem: Imię + Nazwisko + konferencja spektrum autyzmu

Link do www i karty zgłoszenia:
http://www.ppit.pl/niepubliczna-placowka-ksztalcenia-ustawicznego/konferencja-spektrum-autyzmu-nowe-kierunki-pomocy

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/159388834642479/

Konferencja w Szczecinie “Autyzm i borelioza: fitoterapia i żywienie pacjentów” 25.11.2017

Zapraszamy na konferencję odbywającą się w Szczecinie w dniu 25 listopada 2017, zatytułowaną: NEUROBIOTA 2, Autyzm i borelioza: fitoterapia i żywienie pacjentów.

Pani dr Magdalena Cubała-Kucharska wygłosi wykład “Czynnik infekcyjny w autyzmie”.

Szczegóły i zapisy na stronie www konferencji.

Konferencja ILADS w Bostonie 9-12.11.2017

W dniach 9-12 listopada 2017 roku zapraszamy na kolejną konferencję ILADS do Bostonu.

Dr Magdalena Cubała-Kucharska wygłosi wykład o możliwości przeniesienia boreliozy z matki na dziecko – co może nastąpić zarówno podczas ciąży, jak i porodu. Temat budzi kontrowersje i dowiedziony nie jest. Jednak istnieją silne podejrzenia, oparte o fakty, statystyki, opisane przypadki, że taka możliwość istnieje, dlatego warto o niej mówić.

W czerwcu 2018 organizujemy konferencję ILADS w Warszawie. Szczegóły wkrótce.

Więcej o konferencji w Bostonie oraz formularz rejestracyjny:

http://www.ilads.org/lyme_programs/boston/ilads-boston-overview.php

Miejsce konferencji: Boston Park Plaza Hotel
Boston, MA
Podstawy boreliozy: Czwartek, 9 listopada 2017.
Nowe perspektywy związane z wyzwaniami, które stawia przed nami borelioza: Czwartek, 9 listopada 2017.
Coroczna sesja naukowa: Piątek-niedziela, 10-12 listopada 2017.

International Conference on Chronic Pathologies – Antwerpia

9 i 10 października zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Chorób Przewlekłych w Antwerpii. Rejestracja do 30 czerwca!

Podczas konferencji dr Magdalena Cubała-Kucharska wygłosi wykład Chronic infections diseases in children with neurodevelopment problems (Przewlekłe choroby zakaźne u dzieci z problemami neurorozwojowymi).

Szczegóły i program do pobrania.

Więcej informacji na stronie www.chronic-pathologies.com

Zapraszamy na wykład dr Magdaleny Cubały-Kucharskiej

Zapraszamy na wykład dr Magdaleny Cubały-Kucharskiej
“Autyzm i borelioza” (Autism and lyme disease),
który odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w ramach konferencji
LECZENIE BORELIOZY i INNYCH CHORÓB PRZEWLEKŁYCH
w godzinach 13:00-19:00

MIEJSCE: Hotel Mamaison la Regina
ul. Kościelna 12, 00-218 Warszawa

Ograniczona liczba miejsc / WSTĘP BEZPŁATNY / WYMAGANA  REJESTRACJA

Rejestracja: info@nutramedix.com lub tel: +353 61 715709  (Nutramedix)
order@nutrined.nl lub tel: +31 13 8200 331 (Nutrined)

ZMIANA ZASAD REJESTRACJI I USŁUGA DOBORU BADAŃ

LZ radością informujemy, że od dzisiaj wprowadzone zostają zmiany w zasadach rejestracji nowych pacjentów*. Zmianie ulegnie także sposób zapisów na kolejne konsultacje kontrolne. W ofercie pojawiła się także usługa indywidualnego doboru badań bez konieczności odbycia konsultacji lekarskiej.

*Nowe zasady obowiązują pacjentów, którzy nie mają jeszcze umówionej konsultacji. Zachęcamy jednak do skorzystania z nowej oferty także pacjentów umówionych
na pierwszą konsultację na kwiecień, maj i czerwiec – dzięki temu maja Państwo szansę na przyspieszenie terminu.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, gdzie znajdą Państwo wszystkie szczegółowe informacje.

Nowy system rejestracji pozwoli odbyć pierwszą konsultację już z wynikami badań dobranymi indywidualnie do potrzeb Państwa dziecka. Mamy nadzieję, że skróci to także czas oczekiwania na pierwszą konsultację.

Pierwsze konsultacje dla dzieci z diagnozą lub podejrzeniem autyzmu umawiane są wyłącznie po uprzednim uzupełnieniu kwestionariusza i doborze badań przez dr Cubałę. Przed wypełnieniem kwestionariusza prosimy o zapoznanie się regulaminem – znajdują się tam wszystkie najważniejsze informacje. Konsultacje umawiane są po wykonaniu badań zleconych przez dr Cubałę.

Pacjenci, którzy nie chcą uzupełniać kwestionariusza w celu doboru badań przed pierwszą wizytą, mogą zostać wpisani jedynie na listę rezerwową i umówieni wyłącznie
w przypadku niewykorzystania terminów przez innych pacjentów. Nie gwarantuje to dostępności terminów i odbycia konsultacji.

Pacjentów z innymi jednostkami chorobowymi prosimy o kontakt mailowy na adres info@drcubala.com.

Konsultacje kontrolne (wszystkie poza pierwszą) umawiane będą na konkretny miesiąc, a nie dzień. Odnosi się to do konsultacji umawianych na terminy od czerwca 2017
(z wyłączeniem pacjentów już umówionych). Na około miesiąc wcześniej kontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia dokładnego terminu konsultacji.

Usługa indywidualnego doboru badań przez lekarza na podstawie wypełnionego kwestionariusza dostępna jest także dla osób zainteresowanych wyłącznie wykonaniem diagnostyki bez konsultacji lekarskiej w gabinecie.

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt mailowy na adres info@drcubala.com.

LYME DISEASE CONFERENCE IRELAND 2017

12 marca 2017 dr Magdalena Cubała-Kucharska wygłosi wykład “Autism and Lyme Disease” podczas międzynarodowej konferencji TOGETHER WE CAN MAKE A DIFFERENCE, Lime Disease Conference Ireland 2017.

Ogłoszenie

Informujemy, iż z uwagi na bardzo dużą ilość pacjentów dr Cubała do odwołania przyjmuje wyłącznie pacjentów wykonujących badania za pośrednictwem naszej placówki. Uruchomiona zostanie usługa doboru badań – jej cena zostanie odliczona od pierwszej konsultacji. Prosimy o obserwowanie aktualności na naszej stronie.

Konferencja “Autyzm-podejście biomedyczne”

W Poznaniu 10 lutego 2017 o godz. 10:15 dr Magdalena Cubała-Kucharska wygłosi wykład “Choroby pod maską autyzmu”.

Współcześnie coraz większa liczba dzieci dotknięta jest całościowymi zaburzeniami rozwoju, u wielu z nich diagnozuje się autyzm – zaburzenie obejmujące wszystkie sfery rozwoju dziecka, zwłaszcza sferę języka, relacji społecznych i rozwoju poznawczego. Systematycznie wzrastająca liczba przypadków autyzmu u dzieci skłoniła badaczy do refleksji, iż rozpoznawane zaburzenia mogą być wynikiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu dziecka oraz jego patologiczne interakcji ze środowiskiem. Z takiego myślenia narodziło się podejście biomedyczne w terapii autyzmu. Dziś już wiemy – nie przypuszczamy, ale wiemy, że leczenie, suplementacja i dieta to właściwe kierunki wspierania terapii dzieci z autyzmem. Wiemy, bo doświadczamy tego w pracy z naszymi dziećmi. Fundacja „Nowa Nadzieja” pragnie podzielić się z Państwem swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Gośćmi naszej konferencji będą wybitni lekarze DAN! – dr John Green z Portland i dr Magdalena Cubała – Kucharska z Warszawy, nasz partner Instytut Mikroekologii w Poznaniu oraz Stowarzyszenie STOP NOP. /cytat z strony konferencji/

ILADS PHILADELPHIA 2016

Dr Magdalena Cubała-Kucharska 10 listopada 2016 wygłosi wykład “Autism, Borreliosis and Tick-Borne Infections – Is There a Link?” na międzynarodowej konferencji ILADS Philadelphia 2016.

Strona www ILADS Philadelphia 2016

ILADS HELSINKI 2016

10 czerwca 2016 roku dr Cubala wygłosi wykład zatytułowany “Lyme disease and Autism” na międzynarodowej konferencji ILADS Helsinki 2016.

Strona www ILADS Helsinki 2016