Email : info@drcubala.com

ROBAKI LECZĄ?

Czy wiecie, że robaki mogą czasami działać korzystnie dla naszego organizmu, a nie przeciwko nam, chroniąc nas przed nami samymi?

Dieta SCD

Dieta specyficznych węglowodanów (ang. Specific Carbohydrate Diet, SCD) to rodzaj restrykcyjnego leczenia żywieniowego

Badanie mocznika we krwi

Większość mocznika wytwarzanego w wątrobie jest transportowana z krwią do nerek, gdzie jest wydalana z organizmu wraz z moczem, a tylko niewielkie ilości wydalane są wraz z potem

Amoniak – toksyna wewnętrzna, która zatruwa mózg.

Od 2005 roku ciągle mówię moim pacjentom o tym, jak nadmiar amoniaku niszczy im zdrowie. Zaczęło się od obserwacji – trafiali do mnie pacjenci z hyperamonemią, czyli nadmiarem amoniaku. Zaczęłam więc poszukiwania.

Cykl mocznikowy – metabolizm białek i aminokwasów

Amoniak w organizmie powstaje w wyniku rozpadu aminokwasów, amin, puryn oraz mocznika. Zazwyczaj jego metabolizm odbywa się w wątrobie, mózgu oraz mięśniach,  w komórkach których znajdują się szlaki metaboliczne mające na celu utylizację amoniaku.

Metylacja – część pierwsza

Ze względu na rosnącą popularność metylacji oraz zwiększającą się liczbą dowodów naukowych wykazujących korelację procesu metylacji z występowaniem zaburzeń metabolicznych i hormonalnych warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zagadnieniami związanymi z ów procesem biochemicznym.

Czy można być uczulonym na słońce?

Krótko, bo temat potrzebny, a jest lato. Znacie ten ból gdy siedzimy na słońcu, a potem kilka godzin później skóra robi się czerwona i piecze?

Histamina

Wielu pacjentów zmaga się z objawami świadczącymi o wysokim poziomie histaminy.
Jednak czy sama histamina stanowi problem? Warto przyjrzeć się źródłom, które powodują jej wysoką wartość.

Choroby odogniskowe.

Jeśli choroba dotyka jakiegoś narządu, przekonani jesteśmy, że to tam właśnie zlokalizowany jest problem.

Witamina A i wirusy

Witamina A jest jedną z najbardziej przebadanych substancji, regulujących wrodzony układ
odpornościowy.

Cynk! Cynk!

Ostatnio o nim słychać bardzo dużo w czasach, gdy nad światem krąży widmo wirusa #COVID. Jedni specjaliści nalegają, by przyjmować go w dużych dawkach, inni twierdzą że jest niepotrzebny, nawet, co gorsza, może powodować groźne dla życia choroby.

Jak grzyby pleśniowe, w tym z rodzaju Aspergillus i Zespół Chorego Budynku wpływają na zdrowie człowieka

Po przeczytaniu artykułu czytelnik dowie się: -co to jest zespół chorego budynku (Sick Building Syndrome= SBS) -co to jest aspergiloza zespół chorego budynku -jakie są związki chorób grzybiczych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera -jak mykotoksyny wpływają na zdrowie ludzkie -co to jest przewlekły zespół odpowiedzi zapalnej -jak zapobiegać kumulacji mykotoksyn w organizmie -jak oczyszczać organizm z mykotoksyn XXI wiek pełen jest informacji o zagrożeniach, na które narażeni są ludzie – smog, gluten, globalne ocieplenie, żywność nafaszerowana lekami, konflikty pomiędzy państwami czy terroryzm. Mimo to, bardzo rzadko poruszany jest temat toksyn oraz substancji toksycznych, na których działanie ludzie narażeni są każdego dnia we własnych domach i mieszkaniach. Narażenie na toksyny i czynniki wewnątrz budynków mieszkalnych doprowadziło badaczy do rozpoznania […]