Email : info@drcubala.com

Przydatne linki

STRONY NASZYCH PACJENTÓW

KUBA

http://www.kuba.skrzecz.pl/

6-letni Kubuś jest dotknięty autyzmem. Mama Kuby organizuje charytatywne aukcje na Allegro- dzisiaj na aukcjach znajduje się ok. 500 różnorodnych przedmiotów.

ANGELIKA

http://www.swiatandzi.pl/

Angelika ma 3,5 roku. W maju 2010 roku zdiagnozowano u niej autyzm dziecięcy w stopniu głębokim. Do dziś Andzia poczyniła wręcz niesamowite postępy.

JAŚ

http://jasiobarszcz.pl/

U Jasia zdiagnozowano „Całościowe zaburzenia rozwoju” (F84.9 wg ICD-10), schorzenie zaliczane do chorób z kręgu autyzmu. Dzięki intensywnej pracy (od ponad 3 lat) z udziałem wielu zaangażowanych w ten proces osób, Jaś nadal ma szansę na poradzenie sobie ze swoją chorobą – w 2007 r. udało się ją zatrzymać i od tego czasu Jaś czyni systematyczne postępy.

BARTEK

http://www.ratujbartusia.zafriko.pl

Czteroletni Baruś choruje na autyzm wczesnodziecięcy. Rodzice za naszym pośrednictwem proszą o przekazanie 1% podatku na rzecz Bartusia. Jest to bardzo proste i nic nie kosztuje poza wpisaniem w formularzu PIT-rocznym: nazwa fundacji: Fundacja „Zdążyć  z Pomocą”, nr KRS fundacji: 0000037904 oraz w pozycji „informacje dodatkowe” w drugim wierszu: dla Bartosza Chełstowskiego

STOWARZYSZENIA

Stowarzyszenie „Chcę Zrozumieć”

Stowarzyszenie „Chcę Zrozumieć”powstało z inicjatywy rodziców dzieci autystycznych skupionych przy Centrum Medycznym „MEDYK” w Rzeszowie we współpracy ze specjalistami zajmującymi się terapią logopedyczną i psychologiczną. W chwili obecnej stowarzyszenie obejmuje swoją opieką 35 rodzin dzieci ze spektrum autyzmu. Nasi podopieczni wywodzą się z całego województwa podkarpackiego.Działalność Stowarzyszenia rozpoczęła się jeszcze przed oficjalnym wpisem do rejestru poprzez systematyczne comiesięczne spotkania grupy wsparcia dla rodziców prowadzone przez psychologa i logopedę. Spotkania te nadal się odbywają w pierwsze wtorki każdego miesiąca i uczestniczy w nich od 10 do 20 osób.

BLOGI

Doskonały merytorycznie blog na temat biologii autyzmu, którego autorem jest  Paweł Pflegel:„Autyzm-biologia”