W tym miejscu dowiesz się więcej o tym, jak pracujemy oraz szybko i wygodnie znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do skorzystania z naszych usług
Szczególnie interesują nas związki przewlekłych chorób jelit z neurologią (np. encefalopatia wątrobowa) oraz wpływu przewlekłych zakażeń na ośrodkowy układ nerwowy. Nasza wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyka umożliwia poprawę jakości życia pacjentów zmagającymi się ze schorzeniami trudnymi do zdiagnozowania.
Od 2004 roku skupiamy się na leczeniu chorób współistniejących u dzieci ze spektrum autyzmu. Wdrożenie leczenia, odpowiednich zaleceń żywieniowych i suplementacji w życie niesłychanie często przynosi pokrzepiające serca skutki.
Przed konsultacją lekarską oferujemy indywidualny dobór badań na podstawie dokładnego wywiadu medycznego. Zawsze przedstawiamy go pacjentowi w wersji minimum (ekonomiczna), optimum (optymalna zarówno jeśli chodzi o koszt, jak i o zakres informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, który uzyskujemy) oraz maximum (maksymalna, uwzględniająca szeroki zakres chorób współistniejących, trudnych do zdiagnozowania na podstawie zbyt powszechnych objawów).
W „Arcanie” łączymy medycynę, dietetykę, nutrigenomikę i diagnostykę laboratoryjną, oferując pacjentom podejście interdyscyplinarne, holistyczne, oparte na medycynie akademickiej, rzetelnych wynikach badań, uzasadnionej suplementacji stwierdzonej na podstawie rzetelnych, specjalistycznych badań, niedoborów witaminowych, mineralnych, aminokwasowych i medycynie tradycyjnej (w tym podaż preparatów ziołowych o udowodnionym naukowo działaniu).
Zgodnie z zasadami medycyny integracyjnej, traktujemy ciało jako całość, nie zbiór poszczególnych narządów czy tkanek. Analizując każdy przypadek bierzemy pod uwagę całą historię medyczną pacjenta, przebyte przez niego choroby, możliwe związki pomiędzy infekcjami (zarówno prenatalnymi jak i postnatalnymi), zaburzeniami mikrobiomu, nietolerancjami pokarmowymi i alergiami a chorobami autoimmunologicznymi i narządowymi. W zbieranym w czasie konsultacji wywiadzie zwracamy także uwagę na możliwe czynniki środowiskowe, takie jak ekspozycja na związki toksyczne, zanieczyszczenia, „zespół chorego budynku” (inaczej „zespół przewlekłej odpowiedzi zapalnej” występujący u osób narażonych na mykotoksyny grzybów pochodzących z murów budynków).