Badanie włosa

Badanie włosa

Czas otrzymania zestawu: 1-3 dni robocze
Czas oczekiwania na wynik: 4-5 tygodni
Materiał do badania: próbki włosów
Opcje: brak
590,00 zł

 
9900 Przedmioty

Pełen opis badania

Analiza włosa  dostarcza informacji dotyczących niedawnego i trwającego narażenia na potencjalnie toksyczne metale, zwłaszcza metylortęć i arsen, oraz uśredniony w czasie stanu określonych składników odżywczych.

Ten test jest przydatny w przypadku:

 • Ekspozycji na pierwiastki toksyczne
 • Nadmiernego spożycia ryb
 • Łysienia
 • Depresji
 • Zmęczenia
 • Problemów z wchłanianiem
 • Nadciśnienia
 • Zaburzonej tolerancji glukozy
 • Zaburzonej funkcji nerek
 • Objawów podobnych do choroby Parkinsona
 • Impotencji seksualna lub zmniejszonej produkcji testosteronu
 • Problemów ze wzrokiem


W odniesieniu do zawartych w nich elementów, włosy są zasadniczo tkanką wydalniczą, a nie funkcjonalną. Ponieważ białko jest syntetyzowane w mieszku włosowym, elementy są wbudowywane na stałe we włos bez dalszej wymiany lub równoważenia się z innymi tkankami. Włosy na skórze głowy są łatwe do pobrania, a ponieważ rosną średnio od 1 do 2 cm miesięcznie, zawierają „zapis czasowy” metabolizmu pierwiastków i narażenia na pierwiastki toksyczne.


Analiza pierwiastkowa włosów dostarcza ważnych informacji, które w połączeniu z objawami i innymi wartościami laboratoryjnymi mogą pomóc lekarzowi we wczesnej diagnostyce zaburzeń fizjologicznych związanych z aberracjami w metabolizmie pierwiastków podstawowych i toksycznych.

Pierwiastki odżywcze, w tym magnez, chrom, cynk, miedź i selen, są obowiązkowymi kofaktorami dla setek ważnych enzymów, a także są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witamin. Poziomy tych pierwiastków we włosach są skorelowane z poziomami w narządach i innych tkankach.

Toksyczne elementy mogą być 200 do 300 razy bardziej skoncentrowane we włosach niż we krwi czy moczu. Dlatego włosy są wybieraną tkanką do wykrywania niedawnego narażenia na takie pierwiastki jak arsen, aluminium, kadm, ołów, antymon i rtęć. Ta łatwość akumulacji jest szczególnie widoczna u dzieci z ASD, dlatego w ich przypadku preferowane jest badanie z moczu - uroporfiryn.


Włosy są jednak podatne na zewnętrzne zanieczyszczenie pierwiastkami po zastosowaniu niektórych szamponów, wybielaczy, farb oraz zabiegów utwardzania lub prostowania. Dlatego pierwszym krokiem w interpretacji raportu dotyczącego elementu włosa jest wykluczenie źródeł zewnętrznego zanieczyszczenia.

Analiza pierwiastkowa włosów jest cennym i niedrogim narzędziem do wykrywania fizjologicznego nadmiaru, niedoboru lub nieprawidłowego rozmieszczenia pierwiastków. Nie należy go traktować jako samodzielnego testu diagnostycznego dla funkcji podstawowych elementów i powinien być stosowany w połączeniu z objawami pacjenta i innymi testami laboratoryjnymi.

Do badania niezbędne jest pobranie próbki włosów.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

1 inne badanie w tej samej kategorii:

„Zapoznałam/em się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych osobowych i wyrażam zgodę na ich przetwarzanie” - "Klauzula informacyjna"