fbpx
Szukaj
Close this search box.

dr n. med. Magdalena Cubała-Kucharska

dr n. med. Magdalena Cubała-Kucharska

Jestem lekarzem z powołania, od dziecka marzyłam o tym zawodzie. Dla mnie medycyna ma tylko jeden wymiar – taki, jaki miała dla Hipokratesa. W jego czasach nie było wąskich specjalistów – pacjent zawsze stanowił całość, nie zbiór organów. W mojej pracy zawsze staram się utrzymać to szerokie, całościowe spojrzenie na pacjenta i na chorobę, którą traktuję nie jako upośledzenie funkcji jednego czy kilku organów, ale jako wyraz powiązanych ze sobą zaburzeń organizmu. Dlatego też po ukończeniu studiów medycznych zajęłam się zdobywaniem wiedzy w zakresie medycyny naturalnej, żywienia i suplementacji, równocześnie robiąc specjalizację z medycyny rodzinnej – dzięki której posiadam nie tylko obszerną wiedzę z zakresu pediatrii i interny, ale także znam podstawy neurologii, alergologii, ginekologii, endokrynologii, toksykologii etc. Interesują mnie zwłaszcza przyczyny biochemiczne wszelkich chorób przewlekłych. W Stanach i Wielkiej Brytanii nosi to nazwę Medycyny Funkcjonalnej. W naszym kraju ta dziedzina nie jest jeszcze rozpowszechniona.

Doświadczenie w zakresie medycyny funkcjonalnej zdobywałam m.in pracując w Breakspear Medical Group w Wielkiej Brytanii, a także na licznych szkoleniach w USA i Wielkiej Brytanii.
Szczególnie bliska jest mi problematyka zaburzeń neurologicznych, spowodowanych niewłaściwym działaniem narządów wewnętrznych, w tym zapaleniem jelit, źle funkcjonującą wątrobą itd.
Przykładem takiego zaburzenia jest autyzm, który wg badaczki Marthy Herbert jest „chorobą atakującą mózg, nie chorobą mózgu”. Ta tematyka interesuje mnie szczególnie, gdyż autyzm jest chorobą niszczącą życie całych rodzin nią dotkniętych.

Nie stosuję homeopatii
jako metody niepotwierdzonej naukowo, mimo iż posiadam edukację w tym zakresie.

Nie uczestniczę w ruchach antyszczepionkowych. Nie wydaję odroczeń i nie wydaję zwolnień ze szczepień.

Nie leczę boreliozy, u swoich pacjentów ukłutych przez kleszcza stosuję ściśle określone wytyczne diagnostyczne oraz leczenie zgodne z aktualnym stanem wiedzy i rekomendacjami  Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. 

Mgr Katarzyna Rapcewicz

Mgr Katarzyna Rapcewicz

Jest Absolwentką studiów magisterskich o kierunku „Dietetyka” na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Od początku swoje zainteresowania dietetyczne ukierunkowywała na najmłodszych pacjentów. Promując prawidłowe nawyki żywieniowe kobiet w ciąży oraz małych dzieci. Pomagała rodzicom przejść przez okres rozszerzania diety oraz wspierała we wszelkich trudnościach i problemach okresu dziecięcego (alergie, wybiórczość pokarmowa, choroby/dolegliwości jelit). W Instytucie współpracuje z rodzicami dzieci z autyzmem oraz innymi dolegliwościami neurologicznymi i jelitowymi. Dietetyka to jej pasja, dlatego nieustająco doszkala się i uczy, aby być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami naukowymi. W żywieniu dzieci zdobyła największe doświadczenie.

Problemami jelitowymi zaczęła interesować się jeszcze jako nastolatka, kiedy to sama usłyszała diagnozę “zespół jelita drażliwego”. Do pacjenta zawsze podchodzi bardzo indywidualnie.

Hobbistycznie uwielbia gotować a raczej eksperymentować w kuchni, tańczyć, spędzać aktywnie czas fitness/rower/nordic walking. Jej oczkiem w głowie są dwie córki, które dodają jej energii do życia.

Bezpośredni kontakt do dietetyka: dietetyk.rapcewicz@drcubala.com

Mgr Małgorzata Rosłon

Mgr Małgorzata Rosłon

Magister dietetyki. Ukończyła studia pierwszego i drugiego stopnia na wydziale Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
W trakcie studiów zdobywała doświadczenie na oddziałach pediatrycznych warszawskich i podwarszawski szpitali, a także na oddziałach kardiologicznych, gastroenterologicznych dla dorosłych. Czynnie brała udział w pracy kół studenckich oraz organizacji konferencji medycznych.

Zawodowo zafascynowana tematyką jelit i chorób z nimi związanych, chorób autoimmunologicznych i holistystycznego podejścia do zdrowia. Wewnętrzna potrzeba wyjaśnienia mechanizmów wpływających na zdrowie i samopoczucie pacjenta pcha ją do dalszego rozwoju i szukania odpowiedzi.

Od 2014r. ściśle związana z tematyką dietoterapii m. in. w ASD, chorobach jelit, alergiach, chorobach autoimmunologicznych, wybiórczościach pokarmowych.
Prywatnie mama, miłośniczka kotów (i zwierząt w ogóle!), natury i podróży. Ceni chwile z dobrym filmem i muzyką.

Bezpośredni kontakt do dietetyk: dietetyk.roslon@drcubala.com